بهترین وکیل

بهترین وکیل کیست؟

وکیل خوب

بهترین وکیل حقوقی خوب باید بتواند نیازهای موکل خود را با توجه به استنادهای مشهود دفاع کند، اشخاصی که وکیل انتخاب میکنن در واقع به آنها اعتماد کرده چه از روی ناچاری یا از روی انتخاب شخصی خود باید بتوانند آنقدر جو صمیمانه با موکل خود داشته باشند که تا زمان پایان همکاری وکیل با موکل خود این روابط دوستانه همچنان باقی بماند، فارغ از هزینه و مبالغی که بین طرفین به توافق میرسد.

وکیل خوب کیست؟

چه کسی میتواند یک وکیل خوب برای من باشد؟

بهترین وکیل باید اسرار موکل خود را حفظ نماید و از موکل خود تا اخرین روز محاکمه دفاع کند، مثل مادری که از فرزندش در برابر همه سختی ها مراقبت میکند.

آیا وکیل خوب وجود دارد؟ آیا میتوان به همه وکلا اعتماد کرد؟

اگر در جایی شنیدید که به وکیلی خود را بهترین بداند، شک نکنید وکیل نیست یا از قانون چیزی نمیداند. وکیل خوب باید راستگو و معتمد باشد و از موکل خود هر چند خطاکار دفاع کند.

تا به حال وکیل خوب پیدا نکردم، چگونه میتوانم به وکلا اعتماد کنم؟

مهمترین اصل انتخاب و اعتماد به یک وکیل خوب، داشتن سابقه اجرایی مفید وکیل است، وکیل خوب به پرونده های موکل خود رسیدگی میکند و بهترین وکیل باید وقت شناس باشد و پرونده دفاعیه موکل خود را پیش ببرد.

انتخاب بهترین وکیل خوب

همانطور که میدانید پرونده های حقوقی، کیفری و… تماما دارای قوانین و ارائه مستنداتی است که بهترین وکیل ها هم با آنها سروکار دارند، مثل این میماند که هنگام سرماخوردگی به یک پزشک عمومی میتوان مراجعه کرد اما نمیتوانیم برای شستن فرش به بیمارستان برویم! خنده دار است. فلانی وکیل گرفت پولشو خورد کارشم انجام نداد! فلانی این کاره نبود و… همه این ها زمانی اتفاق میافتاد که سطح علمی بسیاری از وکلا پایین بود، امروزه برخلاف گذشته سطح علمی مردم ارتقاء پیدا کرده است، در قدیم بهترین کار را با دیپلم انتخاب میکردند! اکنون دانشگاه ها پذیرای دانشجوهای کارشناسی، ارشد، دکترا و… هستند، بهترین وکیل خوب باید در کنار یک پرونده خوب کاری، با سواد، حقوقدان باشد، خودمونی بگم همه فن حریف باشد!

انتخاب وکیل مناسب

انتخاب وکیل مناسب می‌بایست براساس نوع و شرایط پرونده صورت بگیرد. پرونده های حقوقی، پرونده های رسیدگی اداری، پرونده های کیفری و… به طور مثال اگر خیلی راحت تر بخواهید مراحل حقوقی را درک کنید یک کارواش شستشوی ماشین را در نظر بگیرید که تا اتمام شست و شوی ماشین چه مراحلی را طی میکند. پس یک وکیل مناسب باید یک سری ویژگی های خاص داشته باشد که در ادامه به آن میپردازیم.

ویژگی وکیل خوب و مناسب

از ویژگی وکیل خوب این است که با دقت کامل پرونده موکل خود را بررسی کند، با متهم یا خوانده های پرونده گفتگو کند تا بتواند با آگاهی کامل از موکل خود دفاع نماید، اغلب شکستهای وکلا عدم رسیدگی کامل به پرونده موکل خود است، شکست وکیل یعنی شکست موکل، هر دو آسیب میبینند، موکل از حقوق خود در دادرسی پرونده و وکیل از اعتبار خود در بررسی پرونده، حالا به ارزش و ویژگی وکیل خوب و مناسب پی بردید. احساس مسؤلیت مهم‌ترین خصوصیت شخصیتی و اصلی ترین ویژگی وکیل خوب می‌باشد.

ویژگی های منحصر به فرد وکیل خوب چیست؟

از ویژگی های شخصیتی وکیل خوب میتوان به امانتداری، تعهد اخلاقی، راستگو، مهربان و دلسوز اشاره کرد، اما ویژگی های کاری وکیل خوب میتوان به رزومه کاری قوی، سطح دانش، پیگیر پرونده موکل خود، نفوذ، سخنوری، آشنا به مسائل حقوقی و کیفری و… اشاره داشت.

ویژگی های وکیل خوب

اصلاح دیدگاه اشتباه مردم نسبت به انتخاب وکلا

هیچگاه جوانی را نشان خامی وکلا ندانید! پیری را نشان تجربگی در کار ندانید! زن یا مرد بودن وکلا را برای انتخاب وکیل در نظر نگیرید! برای اصلاح دید خود حتما به رزومه و حتی یک جلسه مشاوره با وکیل های خوب وقت بگذارید، اگر برای شما وقت میزارند، به سوالات جواب میدهند، راحت تر درکشان میکنید و… همه این ها میتواند دیدگاه شما را عوض کنند.

چه تعهداتی وکیل نسبت به موکل خود دارد؟

وظایف و تعهدات طرفین در قرارداد ذکر می‌شود، از جمله : خسارت به موکل نسبت به سهل انگاری پرونده، تسلیم صورتحساب وکالت، استرداد اموال تحویلی، رعایت حقوق موکل و…

چه تعهداتی موکل نسبت به وکیل خود دارد؟

باید بدونید وکالت یعنی چی! بعد از اینکه موضوع براتون واضح و آشکار شد، تعهداتی هم موکل نسبت به وکیل پیدا میکند از جمله : پرداخت هایی قید شده در متن قرارداد همچون بررسی های پرونده با قوانین و پرداخت هزینه وکالت و  التزام عملی به تعهدات وکیل در قبال افراد ثالث، چرا که وکیل از طرف او انجام وظیفه مینماید.

چگونه می توان یک وکیل خوب شد؟

برای داشتن ویژگی وکیل خوب باید دو دیدگاه متفاوت را در نظر گرفت، اولین دیدگاه فرد نسبت به وکیل شدن است، وکیل شود که مدافع حقوق شهروندان شود، باید حفظ جان و اموال و حیثیت مردم را مد نظر قرار دهد که این روند پیشرفت تنها از طریق تلاش، کوشش، کارآموزی، بالابردن سطح دانش، پیگیری پرونده های حقوقی و قانونی میسر است و اما دیدگاه بعدی نسبت به مردم و شناخت فرد است، برای وکیل خوب شدن هیچگاه دیر نیست.

بهترین وکیل

همانطور که توضیح دادیم ویژگی های منحصربفرد در شکل گیری بهترین وکیل نقش مهمی دارد، اما انتخاب بهترین وکیل به یک سری مسائل مرتبط با موکل دارد جهت ارتباط پرونده های موکل نسبت به اقدام و بررسی آن. که میتوان به بیشترین نیازهای مردم در موارد زیر اشاره کرد :

بهترین وکیل خانواده، بهترین وکیل ملکی، بهترین وکیل مالی، بهترین وکیل کیفری، بهترین وکیل وراثت و بهترین وکیل تهران…

بهترین وکیل خانواده

پرونده های خانواده معمولا روند طولانی تر را طی میکنند و بسیاری مشکلات خانوادگی را به بهترین وکیل خانواده میسپارند جهت پایین آوردن تنش ها و مشکلات پرونده های خانگی. روندهای بررسی پرونده های خانوادگی به چند مورد میتوان خلاصه کرد، دعاوی طلاق، حضانت فرزند، نفقه، مهریه، حق تمکین. مهمترین ویژگی وکیل خانواده آشنایی با موارد قضایی جهت احقاق حقوق موکل.

بهترین وکیل ملکی

بهترین وکیل ملکی باید در کنار درایت و شایستگی کامل این پرونده های خاص و مهم را بررسی و در جهت پیشبرد پرونده اقدام کند، مهمترین اصل انجام این پرونده های ملکی تنها به دست بهترین وکیل ملکی مطمئن و حرفه ای پیش میرود، این نوع وکالت بسیار سخت و نیازمند درایت و رزومه کاری و قدرتمند وکیل را داراست.

بهترین وکیل مالی

با توجه به فشارهای سنگین اقتصادی و وجود بیشمار دعاوی مالی اعم از مطالبه و وصول چک، خسارت، توقیف اموال، حق تصرف و… اقدام نماید. بهترین وکیل مالی باید بتواند در حین بررسی پرونده مالی موکل خود با مذاکره طرفین دعوی راهکاری برای مصالحه و خاتمه دادن به پرونده پیدا نماید.

بهترین وکیل کیفری

پرونده سازی مشکلات فرهنگی، اجتماعی، دزدی، کلاهبرداری، جعل، سرقت، توهین، ضرب و جرح، قتل، مواد مخدر، روابط نامشروع، تجاوز، خیانت، امانت، اقتصادی، روحی و… جزء دعاوی کیفری است که متاسفانه روند بیشتری در جامعه به خود دیده است، لازم است بدانید کوچکترین اشتباه در پرونده های کیفری بیشترین تبعات را برای فرد به همراه دارد.

بهترین وکیل تهران را چگونه انتخاب کنیم؟

شهرت، تجربه، دانش بالا یکی از ویژگی های انتخاب وکیل خوب در تهران است اما به تنهایی کافی نیست!

انتخاب بهترین وکلای تهران

سوابق و رشته تحصیلی وکلا

سخن آخر

مبنای انتخاب بهترین وکیل ها در گروه وکلا پارسیان را با بهترین رزومه های اجرایی در همه زمینه های حقوقی، کیفری، ملکی و.. را برای شما عزیزان فراهم نموده است، برای مشاوره حقوقی خود کافیه با گروه وکلای پارسیان تماس بگیرید! مشاوره رایگان زیر نظر بهترین وکلا دادگستری. برای مشاوره هیچوقت دیر نیست!

دیدگاه شما:

نوشته های مرتبط

طلاق و مهریه

۲۹

مهر
خانواده

مهریه عندالمطالبه با عندالاستطاعه چه تفاوتی دارد؟

اولین کلمه ای که در تمامی دعاوی خانواده و مخصوصا وقتی بحث مهریه به میان می آید، گرفتن مهریه یا بخشیدن مهریه است! مهریه یکی از حقوق مالی زن در نظام خانواده است که مرد در هنگام ازدواج، از مال […]

حضانت کودک، حضانت طلاق، قوانین حضانت طلاق

۱۱

مرداد
خانواده

حضانت اطفال پس از طلاق با کیست؟

معنی حضانت در لغت حضانت در لغت به معنای ولی، سرپرست، در کنار گرفتن، پرورش دادن، تربیت کردن است! حال به دو صورت حضانت صورت میگیرد! حضانت از طرف مادر و حضانت از طرف پدر! خب حضانت در طول زندگی[…]

وظایف مشاور حقوقی در شرکت

۰۵

اردیبهشت
حقوقی

مهم ترین وظایف مشاور حقوقی در شرکت چیست؟

وظایف مشاور حقوقی در شرکت ها در ارائه مشاوره حقوقی به صاحبان مشاغل در مورد موضوعاتی که بر مشاغل تأثیر می گذارد ، مانند مالیات ، معاملات تجاری و حقوق مالکیت معنوی ، تمرکز دارد. همچنین ممکن است مشاوره حقوقی[…]