سفته حسن انجام کار

سفته حسن انجام کار

چک، برات و سفته اسناد تجاری هستند که در زندگی تجاری و معاملات ما نقش بسزایی ایفا می‌کنند. کاربرد این اسناد با یکدیگر متفاوت است که ما با توجه به نوع نیاز خود از آن‌ها استفاده می‌کنیم. شاید نام سفته ضمانت یا سفته حسن انجام کار را تا به حال شنیده باشید. در این نوشته قرار است، مفصلا راجع به آن صحبت کنیم.‌ چنانچه مایلید با مفهوم سفته حسن انجام کار و نکات حقوقی آن، بیشتر آشنا شوید با گروه وکلای پارسیان همراه باشید.

سفته چیست؟

 سفته، لغت ناآشنایی برای هیچ‌یک از ما نیست. سفته نیز همانند چک و برات از اسناد تجاری به شمار می‌رود. اما هم ظاهر و هم محتوا و کاربرد متفاوتی نسبت به آن‌ها دارد. در سفته مبلغ، تاریخ و نام شخص خاصی قید می‌شود و صادرکننده سفته در آن تاریخ مشخص موظف است، مبلغ قید شده را به فرد تعیین شده در سفته، پرداخت نماید. درحقیقت این کاربرد اصلی سفته می‌باشد.

سفته دارای کاربردهای دیگری نیز می‌باشد که یکی از آن‌ها بابت حسن انجام کار است که در ادامه مفصلا شرح خواهیم داد.

منظور از سفته حسن انجام کار چیست؟  

نمی‌دانم تا به حال با سفته حسن انجام کار، سروکار داشته‌اید یا نه. آن دسته از افرادی که جویای کار بوده‌اند یا هستند و خودشان را برای یافتن یک کار مناسب به آب و آتش زده‌اند (که تعداد این دسته افراد، امروزه کم نیست) کاملا به مفهوم سفته حسن انجام کار واقفند. اما چرا؟

معمولا وقتی یک شخص برای استخدام شدن به شرکت یا موسسه یا هرجای دیگر مراجعه می‌کند، یکی از شرایط مهم، آن است که شخص باید حتما یک سفته به کارفرمای خویش، تحویل دهد. این سفته معمولا جهت حسن انجام کار توسط کارمند یا کارگر است.

در حقیقت این نوع سفته، ضمانتی است بابت انجام دادن کار به درستی توسط کارگر یا کارمند. که چنانچه وی خسارتی به کارفرمای خود وارد سازد یا تعهدات و وظایف خود را به درستی انجام ندهد، کارفرما از طریق سفته حسن انجام کار می‌تواند، ضررو زیان وارده را جبران نماید.

بسیار هم پیش آمده که کارفرما از شخص جویای کار می‌خواهد، چندین نفر دیگر نیز پشت سفته را جهت اعتبار بیشتر آن امضا کنند. فرد جویای کار که پس از مدت‌ها دوندگی و به این در و آن در زدن و نذر و نیاز، کاری پیدا کرده‌است، معمولا تمام شرایط را می‌پذیرد. اما بهتر است، عجله نکنید و در صدور سفته به نکات آن توجه نمایید.

 

سفته حسن انجام کار

 

هنگام صدور سفته حسن انجام کار به چه نکاتی توجه شود؟

درست است که شما پس از مدت‌ها تلاش بسیار، کاری را یافته‌اید و بابت آن سراز پا نمی‌شناسید! اما بهتر است به هنگام صدور سفته، نکات مهم را لحاظ کنید تا خدای ناکرده به مشکلات بیشتری گرفتار نشوید. در ادامه تعدادی از نکات مهم را برمیشماریم؛

   ۱-حتما درسفته، باید قید شود که تنها بابت تضمین کار یا ضمانت حسن انجام کار است نه چیز دیگری.

   ۲-در قسمت نام گیرنده، باید نام شخصی که با وی قرارداد بسته اید، نوشته شود.

   ۳-قید حواله کرد موجود در سفته را خط بزنید.

   ۴-اگر طرف قرارداد شما، شخص حقیقی است، نام و مشخصات هویتی او را وارد می‌کنید و چنانچه شخص حقوقی یعنی شرکت باشد، نام شرکت را در سفته درج می‌کنید.

   ۵-شماره و مشخصات سفته را در قرارداد استخدام خود ذکر کنید.

   ۶-در قرارداد استخدام، لحاظ شود که سفته تسلیم شده، بابت ضمانت حسن انجام کار یا ضمانت کار می‌باشد.

   ۷-بهتر است، قسمت تاریخ موجود در سفته را خالی بگذارید و چیزی در آن ننویسید.

   ۸-خوب است، کپی یا رونوشتی از سفته تهیه کنید و به امضای شخص کارفرما رسانده و نزد خود نگه دارید.

   ۹-خاطرتان باشد، پس از آنکه مدت قرارداد به اتمام رسید و تمام وظایف و تعهدات خود را انجام دادید، سفته را از کارفرما پس بگیرید.

 

سفته انجام کار

 

چنانچه کارفرما پس از پایان مدت قرارداد از پس دادن سفته خودداری کرد، چه کنیم؟

پس از آنکه مدت قرارداد به پایان رسید و کارگر به تمام تعهدات و وظایف خود به خوبی عمل نمود، کارفرما وظیفه دارد، سفته را به کارگر پس بدهد و چنانچه از این کار خودداری کند و اقدام به وصول وجه سفته نماید، کارگر می‌تواند به جرم خیانت در امانت از وی شکایت کند.

کارگر ابتدا باید ثابت کند، کار خود را به درستی انجام داده است، سپس می‌تواند دادخواست استرداد سفته به دادگاه تقدیم کند. جهت این کار کپی یا رسید سفته به همراه حداقل دو نفر شاهد، ضروریست.

چنانچه حسن انجام کار توسط کارگر برای دادگاه محرز گردد و ثابت شود، جرم خیانت در امانت توسط کارفرما رخ داده است، کارفرما معمولا به مجازات حبس تعزیری از یک سال تا سه سال محکوم می‌شود و چنانچه وی فاقد سابقه کیفری باشد، ممکن است در مرحله تجدیدنظر به او در مجازاتش تخفیف بدهند.

کلام آخر ما…

دوستان عزیزی که به تازگی شغل موردنظر خود را پیدا کرده‌اید، بهتان تبریک می‌گوییم. خوشحال باشید! چرا که توانسته‌اید در این بحبوحه، شغلی برای خود دست و پا کنید! اما همانطور که اشاره شد، چنانچه مجبور به دادن سفته به کارفرما شدید، حتما موارد و نکات ذکر شده را رعایت کنید و این مسئله را شوخی نگیرید. آن دسته از دوستانی هم که اخیرا اقدام به صدور چک ضمانت کرده و حال با مشکل مواجه شدند، چندان نگران نباشند و خونسردی را خود را حفظ کنند! چرا که با استفاده از یک وکیل خبره و کاردان دادگستری به راحتی می‌توان، مشکل را حل کرد. گروه وکلای پارسیان در خدمت شماست.

دیدگاه شما:

نوشته های مرتبط

طلاق و مهریه

۲۹

مهر
خانواده

مهریه عندالمطالبه با عندالاستطاعه چه تفاوتی دارد؟

اولین کلمه ای که در تمامی دعاوی خانواده و مخصوصا وقتی بحث مهریه به میان می آید، گرفتن مهریه یا بخشیدن مهریه است! مهریه یکی از حقوق مالی زن در نظام خانواده است که مرد در هنگام ازدواج، از مال […]

حضانت کودک، حضانت طلاق، قوانین حضانت طلاق

۱۱

مرداد
خانواده

حضانت اطفال پس از طلاق با کیست؟

معنی حضانت در لغت حضانت در لغت به معنای ولی، سرپرست، در کنار گرفتن، پرورش دادن، تربیت کردن است! حال به دو صورت حضانت صورت میگیرد! حضانت از طرف مادر و حضانت از طرف پدر! خب حضانت در طول زندگی[…]

وظایف مشاور حقوقی در شرکت

۰۵

اردیبهشت
حقوقی

مهم ترین وظایف مشاور حقوقی در شرکت چیست؟

وظایف مشاور حقوقی در شرکت ها در ارائه مشاوره حقوقی به صاحبان مشاغل در مورد موضوعاتی که بر مشاغل تأثیر می گذارد ، مانند مالیات ، معاملات تجاری و حقوق مالکیت معنوی ، تمرکز دارد. همچنین ممکن است مشاوره حقوقی[…]